Společnost ATX-dyno LTD má již více jak 7 letou historii ve vývoji a výrobě zkušeben pro měření výkonu zemědělské techniky, osobních vozů, LKW a
motocyklů. 

2015

V reakci na poptávku po možnosti měřit výkon zemědělské techniky, zejména traktory, řezačky a mlátičky, společnost vyrobila v roce 2015 první prototyp dynamometru pro segment AGRO. Na základě pozitivních výsledkůtestování prototypu sjely z v té době již sériové linky další dynamometry pro zákazníky v České republice, ale i Slovensku, Maďarsku a Polsku. Tyto zkušebny nesly tovární označení T a nabízely se ve dvou výkonnostních variantách 450 kW a 700 kW. Výrobní prostory a provoz společnosti byl na adrese Červený kříž, Jihlava.

 

 

2017

V roce 2017 byla dodána historicky první zkušebna T1 pro zákazníka do USA ve verzi Incar s nezávislým napájením pro práci v terénu. V tomto roce byl zároveň dokončen vývoj válcové zkušebny s továrním označením CARdyno 4WD. Toho roku byly vyrobeny a prodány 2 kusy. V roce 2018 byl dokončen vývoj OBD komunikace přes diagnostické protokoly zemědělské techniky a implementovány do dyno SW. V reakci na stále se vyvíjející potřeby trhu a nabrané zkušenosti z oboru došlo v roce 2019 na zahájení velkého projektu s názvem R series DYNO. 

 

2020

První DynoLAB na světě pro měření pásových traktorů CASE IH Quadtrac (https://www.agrics.cz/aktuality/brzdy) na hnacích kolech byla realizována v roce 2020, stejně jako zahájení vývoje dynamometrů W series pro Automotive. Začátek vývoje dynamometrů pro LKW je datován do roku 2021. Z důvodu enormní potřeby pokrýt dynamický růst společnosti proběhlo i pořízení nového výrobního areálu v průmyslové zóně Hruškové dvory v Jihlavě. V tom samém roce proběhl i přesun společnosti do nových prostor.