Naši inženýři z vývojového oddělení v Jihlavě, v průmyslovém srdci Evropy, po celých 27 měsících výzkumu a vývoje přinesli opravdovou evoluční novinku do oblasti Automotive a LKW metrologie. Jedná se o pasivní simulátor, který je přímo upevňován na hnací náboje soustavy.

„Podařilo se nám dosáhnout opravdového milníku v řešení aplikací, kde je zcela zásadní porozumět chování pohonu a převodového ústrojí v oblastech Automotive a LKW industry. Opakovatelnost, přesnost a reprodukovatelnost získaných dat v tomto oboru nikdy nebyla na tak maximální úrovni“, řekl František Humpolíček, ATX-dyno Technical director & CTO.

„Vizí vedoucí k zahájení projektu a jeho úspěšnému dokončení, bylo zejména vyvinout takové metrologické zařízení, které zcela změní pohled na zkušebny a nabídne profesionálům takové možnosti, které dosud byly možné jenom v myšlenkách. Integrací know-how a maximální koncentrací vědy jsme představili zařízení pro nejprestižnější aplikace, které v současné době nemá konkurenci“, řekl Jakub Klobása, ATX-dyno CEO.

Budoucnost patří dynamometrům ATX-dyno. Odbornost, precizní zpracování a kvalita jsou základní atributy této vycházející hvězdy.

Modulární systém

dyno truck

Modularita systému je absolutní. Konfigurujte svou zkušebnu přímo podle vašich potřeb. Lze skládat kombinace a pracovat i s odlišnými brzdicími výkony pro každou nápravu. To je zejména praktické v případech hybrid a e-motion technolgií. Díky pokročilému systému umělé inteligence jsou jednotlivé moduly plně synchronizované v základních úlohách a zároveň schopné vykonávat individuální úlohy při sofistikovanějších zkouškách.

 

Nechtějte být rušen

dynamometer truck

Kritickým limiterem precizních testů je místo přenosu krouticího momentu z měřeného vozidla na dynamometr. Omezujícím faktorem je i v případě běžných testování vozidel, ať už vysoce výkonných strojů a nebo off-road. Problémy jsou zejména nedostatečná třecí síla mezi pneumatikou a ocelovým válcem bez ohledu na to, zda z důvodu malé normálové síly nebo koeficientu tření pneumatiky. Další zásadní překážky pro precizní testování jsou ohřívání pneumatik, huštění pneumatik, nečistoty, deformace v zavěšení a tangenciální posun polohy styku mezi akcelerací a decelerací. Pro úplnou informaci je ještě nutné jmenovat nepodobnost valení pneumatiky po vozovce a po válci. Je to opravdu mnoho důvodů proč se nevracet do minulosti, ale směřovat vpřed. Žádný z těchto zhoršujících vlivů u R series neexistuje, a proto nezpochybňuje preciznost naměřených dat. Vy se tak můžete plně soustředit jen na svojí profesi. 

 

Je chytrý

Architektura SW spolu s ovládací elektronikou a ECU dynamometrů je základním předpokladem pro správný sběr, vyhodnocení a interpretaci testovaných dat. Zde není prostor pro kompromis, tak jej nedělejte. Chytrý řídící systém je připraven vás poslechnout na slovo. Dynamické i statické režimy poskytují veškeré potřebné zázemí pro individuální přístup ke specifickým testům a zkouškám, to vše při maximální jednoduchosti a intuitivnosti.

 

Dotažen k dokonalosti

Dokonalost tkví v detailech. Dynamometry série R jsou dokonalé. Zanechali jsme v nich jen to nejlepší. Vše je právě tam kde má být. Dostupné, v dosahu a přesně v tom provedení, které čekáte. Nikdy nic nezapomenete, vše je citlivě zapracováno do designu tak, jako 3 sady přírub, spojovací hřídel, bezpečnostní kryt ovládání, manipulační rám, úchyty, inspekční otvory a jiné. Na výfuky chlazení lze připojit externí vedení a ohřátým vzduchem tak vytápět určený prostor, případně odvézt do exteriéru, například při práci v klimatické komoře.

 

 

 

Video