Výsledek 26 měsíců tvrdé práce našeho vývojového centra, to je zcela nová série R. Analýzou obrovského množství dat  aplikované metrologie v oblasti  diagnostických oborů a ze sektoru vývoje, výroby a servisu zemědělských strojů a techniky jsme vyvinuli nejmodernější dynamometr na trhu.

Do robustní schránky je aplikováno maximální množství technologie a precizního engineerignu, avšak s důrazem a pokorou před zachováním elementárních principů a zachování spolehlivosti“, řekl František Humpolíček, ATX-dyno Technical director & CTO. Kombinace Hi-tech technologií a ryzí spolehlivosti,  to je základní DNA dynamometrů serie R.

Bylo pro nás velmi důležité při vývoji dynamometrů série R úzce spolupracovat se specialisty z odvětví, pro které jsou tyto dynamometry určeny. Mohli jsme tak zachytit důležité detaily fabrického nasazení ve vývojových a testovacích zkušebnách a navrhnout ergonomii a pracovní environment nejvyššího standardu odpovídající očekávání těchto specialistů“, řekl Jakub Klobása, ATX-dyno CEO.

Budoucnost patří dynamometrům ATX-dyno. Odbornost, precizní zpracování a kvalita jsou základní  atributy této vycházející hvězdy.

Výkon zejména

Zcela nové šasi bylo v kritických partiích zesíleno a prostorově optimalizováno pro zachycení podélného kroucení od extrémních výkonů, se kterými jsou tyto dynamometry schopny  pracovat. Osazovány jsou výlučně komponenty splňující nejpřísnější kritéria na kvalitu a precizní zpracování. Na EDDY-current retardéry je krouticí moment přenášen obrovskou transmisí s nejvyšší možnou účinností.

 

Tichá chladící síla

Při práci s dynamometry je nutné odvádět vzniklé teplo..Úspěšnost odvádění tepla je jeden z hlavních ukazatelů použitelnosti dynamometru. Maximální výkon je důležitý parametr a je touto schopností ne přímo ovlivněn. Zásadním parametrem je však maximální výkon po neomezeně dlouhou dobu. 

Dva chladicí okruhy serie R jsou optimalizovány metodami CFD a poskytují úctyhodné prodloužení doby power-testů  bez dalších kapalinových či resistorových systémů chlazení, které se v průběhu času ukázali na trhu jako kritické z hlediska spolehlivosti a zavedli mnoho i dobrých dynamometrů do slepé uličky.

 

Je chytrý

Architektura SW spolu s ovládací elektronikou a ECU dynamometrů serie R je základním předpokladem pro správný sběr, vyhodnocení a interpretaci testovaných dat. Zde není prostor pro kompromis, tak jej nedělejte. Chytrý řídící systém je připraven Vás poslechnout na slovo. Dynamické i statické režimy poskytují veškeré potřebné zázemí pro individuální přístup ke specifickým testům a zkouškám, to vše při maximální jednoduchosti a intuivitivnosti.

 

Dotažen k dokonalosti

Dokonalost tkví v detailech. Dynamometry série R jsou dokonalé. Zanechali jsme v nich jen to nejlepší. Vše je právě tam kde má být. Dostupné, v dosahu a přesně v tom provedení, které čekáte. Nikdy nic nezapomenete, vše je citlivě zapracováno do designu tak, jako 3 sady kardanů, opěrná noha, schránka na pracovní a bezpečnostní pomůcky, ovládání, manipulační rám, úchyty, inspekční otvory a jiné. Na výfuky chlazení lze připojit externí vedení a ohřátým vzduchem tak vytápět určený prostor, případně odvézt do exteriéru, například při práci v klimatické komoře.

 

Variantní

Pracujete ve zkušebně? Nebo potřebujete být mobilní. Všechny Vaše představy jsme připraveni plnit. Dynamometry serie R jsou uzpůsobeny pro jakoukoliv montáž, ať už do skříňového podvozku, užitkového vozidla nebo na pick-up.

 

 

Technická specifikace

 

R2.1

R2.2

R2.3

Performance [kW] 500 750 1000
Torque i=6 [Nm] 12 600 18 900 27 500
Torque i=2,45 [Nm] 5 150 7 720 11 300
Power [V]/[A]: 3x230/32 3x230/32 3x230/32
Mass [kg]:    1160 1380 1600
Performance cell: 2x EDDY-current dyno retarder   P5 2x EDDY-current dyno retarder   P7 2x EDDY-current dyno retarder P10
Transmission:  ATXdyno two-speed gearbox with Direct-drive, transmisible torque = 40 kNm
Performance flow: 4x radial fan 405 mm 4x radial fan 460 mm 4x radial fan 550 mm
Idling flow: 3x axial fan     350 mm 3x axial fan     350 mm 3x axial fan     350 mm
 

Accesories   

Cardan shaft 37 500 Kč
Half cardan shaft 1 15 500 Kč
Half cardan shaft 2 15 500 Kč
Cable 4 000 Kč
OBD WiFi hub 45 000 Kč
Laptop 15 000 Kč
Printer 5 000 Kč
External sensors (different price per each one)
BOX trailer 205 000 Kč
Under-frame 40 000 Kč
Hand/eye/ear protection 120 Kč (per each one)
Direct drive 24 000 Kč

Video