Naši inženýři z vývojového oddělení v Jihlavě, v průmyslovém srdci Evropy, po celých 27 měsících výzkumu a vývoje přinesli opravdovou evoluční novinku do oblasti Automotive metrologie. Jedná se o pasivní simulátor, který je přímo upevňován na hnací náboje soustavy.

„Podařilo se nám dosáhnout opravdového milníku v řešení aplikací, kde je zcela zásadní porozumět chování pohonu a převodového ústrojí v oblastech Automotive industry a Motorsport. Opakovatelnost, přesnost a reprodukovatelnost získaných dat v tomto oboru nikdy nebyla na tak maximální úrovni, jako v případě W series“, řekl František Humpolíček, ATX-dyno Technical director & CTO.

„Vizí vedoucí k zahájení projektu W series a jeho úspěšnému dokončení, bylo zejména vyvinout takové metrologické zařízení, které zcela změní pohled na zkušebny a nabídne profesionálům takové možnosti, které dosud byly možné jenom v myšlenkách. Integrací know-how a maximální koncentrací vědy jsme představili zařízení pro nejprestižnější aplikace, které v současné době nemá konkurenci“, řekl Jakub Klobása, ATX-dyno CEO.

Budoucnost patří dynamometrům ATX-dyno. Odbornost, precizní zpracování a kvalita jsou základní atributy této vycházející hvězdy.

Modulární systém

Modularita systému W series je absolutní. Konfigurujte svou zkušebnu přímo podle vašich potřeb. Lze skládat kombinace 2WD a 4WD a pracovat i s odlišnými brzdicími výkony pro každou nápravu. To je zejména praktické v případech hybrid a e-motion technolgií. Díky pokročilému systému umělé inteligence jsou jednotlivé moduly plně synchronizované v základních úlohách a zároveň schopné vykonávat individuální úlohy při sofistikovanějších zkouškách.

 

Nechtějte být rušen

Kritickým limiterem precizních testů je místo přenosu krouticího momentu z měřeného vozidla na dynamometr. Omezujícím faktorem je i v případě běžných testování vozidel ať už vysoce výkonných strojů a nebo off-road. Problémy jsou zejména nedostatečná třecí síla mezi pneumatikou a  ocelovým válcem bez ohledu na to, zda z důvodu malé normálové síly nebo koeficientu tření pneumatiky. Další zásadní překážky pro precizní testování jsou ohřívání pneumatik, hustění pneumatik, nečistoty, deformace v zavěšení a tangenciální posun polohy styku mezi akcelerací a decelerací. Pro úplnou informaci je ještě nutné jmenovat nepodobnost valení pneumatiky po vozovce a po válci. Je to opravdu mnoho důvodů proč se nevracet do minulosti, ale směřovat vpřed. Žádný z těchto zhoršujících vlivů u W series neexistuje a proto nezpochybňuje preciznost naměřených dat. Vy se tak můžete plně soustředit jen na svojí profesi. 

 

Je chytrý

Architektura SW spolu s ovládací elektronikou a ECU dynamometrů serie W je základním předpokladem pro správný sběr, vyhodnocení a  interpretaci testovaných dat. Zde není prostor pro kompromis, tak jej nedělejte. Chytrý řídící systém je připraven Vás poslechnout na slovo. Dynamické i statické režimy poskytují veškeré potřebné zázemí pro individuální přístup ke specifickým testům a zkouškám, to vše při maximální jednoduchosti a intuivitivnosti.

 

Dotažen k dokonalosti

Dokonalost tkví v detailech. Dynamometry série W jsou dokonalé. Zanechali jsme v nich jen to nejlepší. Vše je právě tam kde má být. Dostupné, v dosahu a přesně v tom provedení, které čekáte. Nikdy nic nezapomenete, vše je citlivě zapracováno do designu tak, jako 3 sady přírub, spojovací hřídel, bezpečnostní kryt ovládání, manipulační rám, úchyty, inspekční otvory a jiné. Na výfuky chlazení lze připojit externí vedení a ohřátým vzduchem tak vytápět určený prostor, případně odvézt do exteriéru, například při práci v klimatické komoře.

 

Skladná

Pracujete ve zkušebně? Nebo potřebujete být mobilní? Nebo nemáte možnost stavět speciální dílnu pro DYNO? Všechny Vaše představy jsme připraveni plnit. Dynamometry serie W jsou uzpůsobeny pro jakoukoliv montáž, ať už do stabilního laboratorního prostoru nebo s přípravou pro skladovatelnost v případě nekontinuálního využití.

 

 

Technická specifikace

 

W2.1

W2.2

W2.3

Performance [kW] 350 500 750
Torque [Nm] 3 000 4 500 6 600
Cardan shaft EXTRA load, high-speed, transmisible torque = 5 kNm
Power [V]/[A]: 3x230/32 3x230/32 3x230/32
Mass [kg]/per module: 568 752 876
Performance cell: 2x EDDY-current dyno retarder P5 2x EDDY-current dyno retarder P7 2x EDDY-current dyno retarder P10
Performance flow: 4x radial fan 405 mm 4x radial fan 460 mm 4x radial fan 550 mm
 

W4.1

W4.2

W4.3

Performance [kW] 700 1000 1500
Torque [Nm] 6 000 9 000 13 200
Cardan shaft EXTRA load, high-speed, transmisible torque = 5 kNm
Power [V]/[A]: 3x230/32 3x230/32 3x230/32
Mass [kg]: 1136 1504 1752
Performance cell: 4x EDDY-current dyno retarder P5 4x EDDY-current dyno retarder P7 4x EDDY-current dyno retarder P10
Performance flow: 8x radial fan 405 mm 8x radial fan 460 mm 8x radial fan 550 mm

Accesories

OBD WiFi hub 45 000 Kč / 1 772 EUR
TV 25 000 Kč / 1 000 EUR Included
Multimedia packet 18 000 Kč / 709 EUR
External sensors 14 000 Kč / 551 EUR (per every single sensor)
Ventilation systém on request